Przegląd rynku

Przegląd rynku

Wybrzeże Śródziemnomorskie w Hiszpanii już kilkanaście lat temu stało się w Europie bezsprzecznie ulubionym miejscem stałego zamieszkania obcokrajowców i tak jest aż do dnia dzisiejszego. Jest równie popularne jako region do wynajęcia domu letniskowego w celu spędzenia w nim urlopu. Naturalnie ma to odzwierciedlenie w wartości ziemi i nieruchomości zagranicznej. Przez ostatnie lata cena nieruchomości za granicą nieustannie wzrastała, i sądząc po rosnącej skali międzynarodowych inwestycji, trudno spodziewać się końca tego procesu. Aktywne finansowanie w hiszpańskie kurorty, w formy wypoczynku i rozrywki przesądzają ponadto o nieustannej popularności hiszpańskiej nieruchomości także w przyszłości.

Chociaż budowa miejsc zamieszkania przybrała niebywały rozmach na terenie całego wybrzeża, największą popularnością cieszą się trzy regiony Hiszpanii. Czołowe miejsce w tym zestawieniu zajmuje oczywiście Costa Blanca, która wyróżnia się największą i niedoścignioną mocą w kwestii przyciągania klientów. To wybrzeże lubią wszyscy: zarówno Hiszpanie, jak i cudzoziemcy.

Główną przyczyną tej niezwykłej popularności jest unikalny klimat, który charakteryzuje się niezbyt gorącym latem i łagodną zimą; drugą przyczyną są atrakcyjne ceny nieruchomości; trzecią –  rozwinięta sieć komunikacji publicznej; natomiast czwartą stanowi czyste, niemal nieskażone środowisko – nie ma tutaj centrów przemysłowej i szkodliwej produkcji.

Więcej zalet? Proszę bardzo: znajdują się tutaj najlepsze warunki do pomyślnego zarządzania biznesem. Współczesne środki komunikacji, wsparcie informacyjne ze strony państw oraz otwartość granic stanową o możliwości korzystania z atrakcyjnych warunków rozwoju dla przedsiębiorców. Wielu Europejczyków w wieku emerytalnym, nabywając nieruchomość za granicą, na miejsce stałego pobytu często wybiera właśnie Hiszpanię, głownie ze względu na sprzyjający klimat, przystępne ceny i możliwość rozkoszowania się wspaniałą i bardzo zdrową dietą śródziemnomorską przez cały rok.

Żyć i pracować w Hiszpanii jest przyjemnie i wygodnie, chyba równie korzystnie jak spędzać tu emeryturę.