Villamartin

Costa Blanca jest obecnie jednym z najbardziej kosmopolitycznych dzielnic w Europie z dziewicza linia brzegowa niezniszczona przez ogrom turystow. Wzgórza w glebi ladu pokryte sa winnicami i bujnymi, zielonymi sadami cytrusowymi - świadectwo tradycji rolniczych tego obszaru.

W samym centrum Bialego Wybrzeza znajduje sie miasto Alicante, wraz z wspaniałą promenada Esplanada de Espana wyslana palmami, oraz sklepami swiatowej renomy i klasy oraz liczne restauracje. Leżące pomiędzy Alicante i Murcja, nad brzegiem rzeki Segura, historyczne miasto Orihuela, znany ze swoich ogrodów, rynku i wspaniałej barokowej katedry. W obrębie 20 km od Orihuela rozciaga sie wybrzeże usiane dech zapierajace zatoczki oraz trzy Miedzynarodowe pola golfowe - Campoamor, Las Ramblas i Villamartin.

Prace nad Villamartin rozpoczęto w 1972 roku i przez lata stala się w piękna śródziemnomorska wioska z blisko 1500 mieszkaniami, kamienicami i willami oraz dwoma świetnymi 18 dołkowymi polami golfowymi w samym sercu: Club de Golf Villamartin oraz nowo otwartego Las Ramblas de Orihuela. Znajduja sie tu rowniez rynek z bankiem, supermarket, sklepy, kawiarnie i restauracje.

Villamartin szybko staje się jednym z najbardziej prestiżowych pol golfowych w Hiszpanii, posiada wszystkie udogodnienia, których można oczekiwać mimo to, ceny nieruchomości są wciaz bardzo przystępne.

Na domiar tego klimat jest tu wspaniały, plaże są nieprzeludnione i istnieje szereg ciekawych miejscowości w pobliżu. Nic dziwnego, Villamartin przyciąga tak duże zainteresowanie!

Nieopodal Villamartin znajdziemy liczne plaże z widokami na musujące krysztalowo-turkusowe morze Śródziemne oraz "biały piasek", który jest typowym na Costa Blanca. Plaże godne polecenia wzdłuż wybrzeża w pobliżu Villamartin to: Playa Flamenca, La Zenia, Cabo Roig i Campoamor. Wszystkie one i wiekszosc innych dużych plaż wzdłuż tej części wybrzeża Morza Śródziemnego są regularnie nagradzane Europejska Błękitna Flaga, która jest gwarancją wysokich standardów infrastruktury oraz nieskazitelne wody dla całej rodziny.