Torrevieja

Wszystkie plaze Torravieja zostaja nagrodzane europejska niebieska flaga przez wiele lat z rzedu za nieskazitelnie czysta wode i infrastrukture (La Mata, Los Locos, El Cura El Acequión i Los Náufragos). Na polnocy znajdziemy wspaniale jaskie jak rowniez tak zwane naturalne baseny znajdujace sie zaraz przy promenadzie Juan Aparicio w samym srodku miasta.

Oczywiście znajdziemy tu nadmorskie promenady i porty rybackie, charakterystyczne dla tej części południowego brzegu Morza Śródziemnego. Znakomity mikroklimat Torrevieja, zawdzieczany jej polozeniu pomiedzy dwoma słonymi jeziorami La Mata i Torrevieja, które zajmują ponad 55 procent powierzchni miasta, oraz 340 dniom słonecznym i średnia roczna temperatura powyzej 20 stopni Celsjusza. Te warunki sprawily, że tysiące turystów z północnej części Hiszpanii i Europy Zachodniej postanowiły przeprowadzic sie tutaj na stałe.

Jeśli jeszcze nie znasz tego małego zakątku południowo-wschodniej Hiszpanii to czas najwyzszy abys poznal. Mieszkancy sa tutaj bardzo przyjazni i otwarci na krajowych i międzynarodowych turystow. Angielski jest tutaj drugim językiem, więc nie ma tu problemu ze zrozumieniem.

Jedną z największych atrakcji turystycznych Torrevieja była zawsze jego różnorodność rozrywki dla młodych ludzi. Istnieje ponad sto barów nocnych, większość koncentruje się w tzw El Baluarte - obszar w dzielnicy La Punta, bedacy główną atrakcją dla tysięcy ludzi z całego świata.

W ciągu dnia Torrevieja oferuje szeroki zakres rozrywek i atrakcji turystycznych. Jej plaże i liczne tarasy wzdłuż morskiej promenady, oraz wielki park wodny (Aquopolis) przyciaga wiele rodziny, młodzieży i dzieci w czasie letnich miesięcy.

Jeśli wolisz, podziwiac wybrzeze Alicante oraz kontemplować, nie ma lepszego sposobu, niż udac się na cruise na Tabardo.

Wreszcie, dla miłośników turystyki ekologicznej i ochrony środowiska, nie ma nic lepszego niż wizyta jeziora La Mata i Torrevieja. Mozemy tu cieszyć sie kapielami blotnymi, zalecanymi przez lekarzy na całym świecie ze wzgledu na ich lecznicze właściwości dla wilu problemow zdrowotnych jak: dermatologicznych, reumatycznych, serca i schorzenia dróg oddechowych.

W każdy piątek Torrevieja jest siedziba jedego z największych otwartych pchlich targow (bazar) w Hiszpanii a sprzedaje sie tutaj różnego rodzaju żywnośc, tekstylia, odzież i akcesoria. Mniejszy rynek La Florida można odwiedzic w sobote.

Hala targowa otwarta jest codziennie, gdzie można kupić świeże produkty, ryby, mięsa, owoce i warzywa.

Rynkek miasta jest bardzo malowniczy. Na Święta Bożego Narodzenia gospodarze wznosza wspaniała Szopka, obejmujaca dużą część placu.

Costa Blanca oferuje wiele pól golfowych. Trzy najbliższe to Villamartin, Las Ramblas i Campoamor. Pomimo ich bliskiej wzajemnej lokalizacji, są całkowicie od siebie odmienne. Najstarszy jest Villamartin, zbudowany w 1972 roku.

Reasumujac, Torravieja to idealne miejsce wypoczynku dla całej rodziny, o każdej porze roku.