San Pedro del Pinatar

San Pedro del Pinatar jest niewielka gmina w regionie Murcji. Zlokalizowana jest u zbiegu brzegow Morza Śródziemnego i Mar Menor i charakteryzuje sie dużym znaczeniem turystycznym oraz ekologicznym.

Na północ od miasta warto odwiedzic park przyrodniczy w Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar. W promieniu nie calych 50 km znajdują się trzy obszary miejskie skupiajace ponad sto tysięcy mieszkańców: Torrevieja, Cartagena i Murcji.

Pomimo stosunkowo małej miejscowości jego strategiczne położenie na wybrzeżu i jego walory środowiska doprowadziły do bardzo szybkiego wzrostu liczby ludności, wzrostu handlu i działalności gospodarczej. W tym samym czasie byla presja ze strony miast, która miala zminimalizować wielkosc gruntów przeznaczonych do hodowli. Tak więc, rybołówstwo oraz kopalnie soli z czego slynal ten obszar, dzis już praktycznie nie istnieja.

Miasteczko slynie ze świeżego powietrza, osmiu plaż, trzech portow jachtowych, urządzen do thalassoterapii, ścieżek ekologicznych, itp. Tradycyjne święta odbywają się w lecie, dzieki czemu wiele osób ma okazje ichetnie bierze udzial w uroczystosciach.