Pumta Prima

Punta Prima położona jest w pobliżu miasta Torrevieja tuż nad brzegiem morza, w południowej części Wspólnoty Walencji i otoczona jest dwoma lagunami o naturalnie slonych wodach. Miejscowe plaże zyskały zdumiewająca ilosc sześćdziesieciu siedem Europejskich Niebieskie Flag i znacznie różnią się od siebie. Od zacisznych piaszczystych, wydmowych, z miejscami do piknikowania w lasku sosnowym po długie płaskie, piaszczyste plaże rozposcierajace sie przez wiele kilometrów. Torrevieja to dawna wioska rybacka, polozona kilka minut drogi od Blekitnej Laguny.

 Do lokalnych atrakcji mozemy zaliczyc bazar organizowany w kazdy dzien tygodnia w roznych miejscach, ale Playa Flamenca w sobotę to z pewnością jeden z najlepszych i najlepiej zaopatrzonych. Przyjdz tu z rana jesli nie lubisz tłumow.

Najblizsze plaze to Los Náufragos, Playa Flamenca i La Zenia. Plaże w Punta Prima jest wyjatkowa i szczegolnie godnz polecenia. Znajdziemy tu liczne restauracje, kuchnie różnorodnych krajow - angielskie, hiszpańskie, włoskie, indyjskie, chińskie, japońskie i inne.

 Jesli jestes pasjonatem golfa to w odleglosci kilku minut jazdy samochodem od Punta Prima znajduja sie co najmniej 5 pol golfowych:

Golf Club Campoamor - układ został dostosowany zarówno dla profesjonalistow jak i amatorow. Tory są szerokie i długie a zielen i nachylenia w kierunku wody stanowia pewne wyzwania.

Las Ramblas Golf Club - położony między dwoma wąwozami na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w pobliżu luksusowego osiedla, wymaga od gracza stosowania wielkiej precyzji przy uderzeniu piłki w obu torach a tory są wąskie i wymagające.

Villamartin Golf Club - pole 18 dolkowe o doskonałej konstrukcji, która daje entuzjastom możliwość wykorzystania wszystkich 14 kijkow. Powierzchnia toru jest zawsze świetnie utrzymana.

La Marquesa Golf Club - leżąca w dolinie pomiędzy dwoma górami, to oczywiście przede wszystkim płaskie pole bez żadnych szczególnych trudności. Ma szerokie tory na poprzecinane kanałami, jeziorkami i innymi lagodnymi przeszkodami.