Orihuela

Stolica najwiekszego regionu w Costablanca, Orihuela znajduje się w odleglosci 22 km od Murcji i 59 km od Alicante przy brzegu Morza Śródziemnego. Ma swietne połączenia kolejowe i autobusowe z Alicante i Murcja. Najlepszy dostęp do centrum prowadzi przez autostrade A-7.

Miasto zajmuje az 338 metrów kwadratowych zabudowy. Z centrum z glebi lądu, z dala od brzegu siegajac po plaże La Zenia lub Dehesa de Campoamor, gaj palmowy, trzy pola golfowe, dwa porty jachtowe, obszary sadownicze i wiele innych.

Bogata różnorodność kulturowa i historyczna pozostawiła ogromne dziedzictwo zabytkowe o niezwykłych walorach artystycznych z roznych czasow jak: romańskie, gotyckie i renesansowe. Mamy tu wiele kościołow, klasztorow i pałacow, z ktorych pięc zostało ogłoszone zabytkami narodowymi.

Będąc sidziba biskupstwa regionu Alicante podczas prawie czterech wieków, Orihuela uzyskala ogromne znaczenie artystyczne i religijne w historii.

Powierzchnia użytków rolnych, oferuje zróżnicowany krajobraz, w którym kolejno wystepuja na przemian sierry, sady i gaje palmowe i siegaja aż do 16 km od wybrzeża. A okoliczne plaze naleza do jednych z najczystszych plaż w Europie, nagrodzonych Europejska Niebieska Flaga.

Oferta sportowa Orihueli jest bardzo zróżnicowana. Sa tu dwie przystanie: Dehesa de Campoamor i Cabo Roig, oraz trzy pola golfowe Villamartín, Las Ramblas i Campoamor. Mozna tu rowniez cwiczyc jazde konna oraz zagrac w tenisa jak rowniez udac sie na jeden z licznych szlakow turystycznych.

Doskonałe zaplecze turystyczne Orihueli, oraz rewelacyjna sieć komunikacyjna i ponad 300 dni słonecznych w roku z średnia temperaturze 20ºC sprawia ze jest idealnym miejscem na wakacje spedzone w charakterze sportu i rekreacji w ciagu całego roku.