La Zenia

La Zenia jest znanym kurortem na Costa Blanca, należącym do wybrzeża Orihuela. Znajduje sie tu słynny hotel, z taką samą nazwę jak sam ośrodek, jak rowniez istnieje wiele domów letniskowych na wynajem. La Zenia szczyci się również znakomita plaża i wspaniała infrastruktura.

La Zenia posiada słynny Irlandzki bar Paddys Point, jeden z najlepszych barów na wybrzeżu Costa Blanca. Nie tylko Irlandczycy lgna do tego ładnego ośrodka na letni wypoczynek lub wakacje, ale rowniez turysci z calego swiata.jest turystycznym miejscem, które każdy może cieszyć. Plaze nagrodzone Europejska Niebieską Flagą sa latwo dostepne z domkow wakacyjnych.

Lokalizacja miasteczka jest idealna, zaledwie 30 i 20 munut jazdy z lotnisk Alicante i Murcji.

Podczas pobytu udac sie w trase wzdłuż wybrzeża i odwiedzić Torrevieja, Murcje, Cartagena i Alicante.

La Zenia posiada dobrze zaopatrzony supermarket, oraz duży wybór barów i restauracji.

W poblizu znajduja sie trzy wspaniałe pola golfowe: Villamartin, Campoamor oraz Las Ramblas. Również w pobliżu jest slynny kurort Orihuela posiadajacy wspaniale obiekty sportowe i rekreacyjne, w tym olimpijskiej wielkości basen, korty tenisowe, squash, doskonale wyposażona siłownia, kręgielnia oraz bar i restauracja.

W okolicznych wioskach rosna piękne drzewa pomarańczy i cytryny oraz znajduja sie dwa jeziora, gdzie można zobaczyć stada flamingów i innych ptaków. Tętniące życiem miasto Torrevieja to tylko dziesięć minut jazdy od La Zenia, ktore cieszy sie ogromnym wyborem restauracji i barow, wspaniala przystania oraz wigorowym wieczornym targiem.

Jak można się bylo spodziewać na wybrzeżu Costa Blanca, pogoda jest fantastyczna - z ponad 300 dniami słonecznymi w roku, o niskiej wilgotności i łagodnych zimach.