La Marina

La Marina to malutka nadmorskich miejscowośc na wybrzeżu Costa Blanca w Hiszpanii, liczy zaledwie 3000 mieszkancow.

Na północ od miasta z wiekszych miejscowosci wymienic nalezy Santa Pola i Alicante, a na południe, Guardamar i Torrevieja.

Okoliczny nadmorski krajobraz jest niewątpliwie super atrakcyjny dla turystów, a sezon kąpielowy rozpoczyna się wczesna wiosną i trwa aż po pozna jesien. Ale wyjątkowość tego obszaru to nie tylko jego klimat, ale rowniez wielkie połacie plaży wraz ze spektakularnymi wydmami, gdzie sprzyjajace warunki powoduja wystepowanie wyjątkowych rodzajow flory i fauny.

Wioska posiada wiele sklepikow, restauracji, barów, banki, publiczne baseny itp. a regularne połączenia autobusowe z północa i południem wzdłuż wybrzeża dodatkowo powiekszaja atrakcyjnosc tej malutkiej miejscowosci.

Piaszczysta plaża w La Marina rozciąga się niemal na dlugosci 17 km od Santa Pola do Torrevieja.

Latem turyści mogą się znaleźć w hiszpańskim słońcu w temperaturze do 40 stopni lub tez zamieszkac tu na stale i korzystać z łagodnego klimatu. Temperatury zima bardzo rzadko spadaja ponizej 5 stopni a zatrzymuja się w tutaj w Boże Narodzenie jest duza sznasa na swietowanie w temperaturze 15-20 stopni. Wiosną średnie temperatury to 20-25 stopni, natomiast jesienią ciagle mozna chodzic w krotkim rekawku az do końca października.

Wieczorem mozna smakowac międzynarodowej kuchni, popijając szklanką Sangrii w takt hiszpańskiej muzyki lub cieszyć się wspaniałym zachodem słońca. Warto również odwiedzić liczne hiszpańskie winiarnie i delektowac sie różnymi gatunkami typowych dla tego obszaru winami.

W ciągu dnia oprócz plaży proponujemy różnorodne sporty. Mozna tu wypożyczyć rowery, zagrac w mini-gry w golfa, zapisac sie na kurs nurkowania, przejść przez wydmy lub odwiedzic wiele małych sklepikow z pamiątkami. Nieopodal stad można wybrac sie na wycieczkę konna, wypożyczyc quady lub przeleciec sie balonem i podziwiac uracza scenerie tego regionu.

Swiatowa Organizacja Zdrowia wyróżnila ten region i promuje jako leczniczy, zwłaszcza dla tych z zaburzeniem oddychania i problemami z sercem.