Guardamar del Segura

Wszystkie lokalne restauracje oferują najwyższej jakości krewetki i znakomite dania z ryżu, dumę kuchni Alicante.

Głównym naturalnym tworem Guardamar są wydmy utworzone z piasków naniesionych przez rzeke Segura oraz nawianych wschodnimi wiatrami znad morza. Ten naturalny obszar jest dziś głównym wyróżnikiem miasta Guardamar i obejmuje parki Reina Sofia oraz Alfonso XIII, ktore sa idealnym miejscem na spacery lub jazde rowerem. Są to atrakcyjne miejsca do obserwowania lokalnej roślinności i sledzenia ptaków wodnych, które chetnie buduja w tym ekosystemie swoje gniazda (czaple i wiele innych gatunków).

Jeśli lubisz aktywnie spedzac czas, Guardamar oferuje wszelkie możliwe atrakcje jak żeglarstwo, windsurfing, narty wodne, nurkowanie, kajakarstwo, skutery wodne, itd.

Guardamar del Segura posiada bogate zaplecze sportowe, z których najważniejsze to "Las Rabosas" Centrum Sportu i Rekreacji oraz wspaniałe Miejskie Centrum Sportu, posiadajaca olimpijskia pływalnie, trzy boiska do piłki nożnej, kort do koszykówki, itp.

Przystan posiada 494 miejsc do cumowania i pelna infrastrukture najwyższej rangi. Oferuje także dwu kilometrowy nowoczesny tor żeglowy na rzece dla małych łodzi. Jest to idealne miejsce do rozpoczęcia i do zakończenia każdego dnia na morzu.