Elche

Elche –słynne dzięki olbrzymiemu lasowi palmowemu (Palmear D’Elx), pochodzącemu z IV w. pne popiersiu „Damy z Elche” oraz średniowiecznemu dramatowi „Tajemnica Elche” – jest trzecim co do wielkości miastem Walencji. 220,000 mieszkanców (w 2006) żyje w mieście otoczonym przez około 200,000 drzew palmowych (największy las w Europie). Będąc w większości terenem rolniczym do XIX wieku, Elche rozwinęło kwitnący przemysł obówniczy, który jest dzisiaj jednym z najważniejszych w Hiszpani.

Rio Safari Elche. Żadna wyprawa do Costa Blanca nie będzie pełna bez wizyty w słynnym Rio Safari w Elche. Połączenie zoo, parku safari z farmą jest tym bardziej atracyjne, jeśli masz ze sobą dzieci.

W wygodnej lokalizacji, na drodze z Santa Pola do Elche (CV-865), jest dobrze oznakowane i łatwo je znaleźć. Przed wybraniem się do Safari Elche, warto odwiedzić swoje lokalne biuro turystyczne. Często oferuje ono kupony zniżkowe, a nawet kupony dzięki którym dzieci będą miały wstęp wolny.

W lecie, nie zapomnij zabrać ze sobą gogle do pływania (nie, nie żebyś miał zaraz dołączyc do krokodyli!), jest tam bezpłatny dla odwiedzających wielki basen ze zjeżdżalniami. Napoje orzeźwiające i jedzenie można kupić w Rio Safari, ale zdecydownie większą frajdę daje piknik – nie zapomnij zabrać paru dodatkowych marchewek i torebkę lub dwie orzeszków jako że karmienie zwierząt jest jak najbardziej dozwolone a nawet zachęca się do niego – dzieci będą zachwycone!

Bilet upoważnia do wejścia na wszystkie pokazy zwierząt –lwów morskich, papug i słoni. Zapewnia także przejażdżkę po safari kolejką. Czsem można kupić nagranie z naszej wizyty. Wszystkie pokazy są wspaniałe, komentarze są po angielsku i hiszpańsku także wszyscy mogą zrozumieć co się dzieje. Kolejka jedzie dookoła parku oraz między zwierzętami także można zrobić świetne zdjęcia.

W międzyczasie możesz spacerować po parku i nakarmić tyle zwierząt ile potrafisz. Tylko uważaj na wiewiórki które w każdej chwili mogą wyskoczyć z dziór w ziemi i ukraść ci orzeszki! Żyrafy są największymi ulubieńcami dzieci, pochylają głowy aby leniwie i delikatnie wziąć marchewkę z malutkich dziecięcych rączek – uwaga na ten wielki, długi jęzor! Nie wszyskie zwierzęta są tak delikatne także dzieci trzeba pilnować.

Zagroda dla gęsi czasem jest otwarta dla zwiedzających, a marchewki mogą być sprzedawane przy wejściu. Jednakże gęsi mogą być przesadnie podekscytowane widokiem marchewki, także ostrożnie. Zwierzęta jakie można zobaczyć na safari to m.in. lwy, tygryst, jaguary, żyrafy, wielbłądy, lamy, emu, strusie, bawoły, jelenie, antylopy, hipopotamy, słonie, łosie, małpy, szympansy i krokodyle, żeby wyliczyć tylko kilka.

Jest tam również akwarium z rybami i gadami, a także ptaszarnia z papugami z kilkoma wspaniałymi rodzajami.

Jeśli jesteś w okolicy, dlaczego nie miałbyś odiwedzić Rio Safari Elche i spędzić wspaniały dzień pośród 4000 drzew pamowych.