Denia

Denia znajduje się na wybrzeżu Morza Śródziemnego w odleglosci 100 km od Alicante i 95 km od Walencji. Jest uroczym kosmopolityczne miastem, gdzie słońce świeci niemal przez cały rok. Jej klimat, lagodne temperatury, 20 km piaszczystych plaż i skalistych zatoczek sprawia ze Denia jest idealnym miejscem na wakacje.

Na północ od miasta, znajdują się plaże z drobnym piaskiem i o płytkich wodach, na przyklad: Les Marines, Lalmadrava, Les Deveses, Les Bovetes i Les Palmars. Na południu znajdziemy szereg małych zatoczek wzdłuż skalistego wybrzeża, znanych jako Les Rotes, która jest rajem dla wędkarzy i nurków. Gora Montgo, nalezaca wspólnie do Denia i Javea, jest głównym punktem orientacyjnym okolicy.

Sporty wodne są tym z czego Denia slynie najbardziej. Żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie, łowienie ryb, pływanie i wiele innych. Denia posiada doskonale zorganizowana infrastrukturę zeglarska, oferując port z 546 miejscami do cumowania oraz pełen zakres usług i sprzętu. Tym ktorzy wola pozostac na ladzie Denia oferuje szeroka game atrakcji do wyboru: wspinaczka górska, paralotniarstwo, kolarstwo górskie lub wędrówki. Znajdziemy tu również 18-hole pole golfowe, Club La Sella, zaprojektowany przez José Maria Olazabal.

Miasto znajduje się u podnóża wzgórza na ktorym wzniesiony zostal zamek - twierdza. Zamek zamieszkiwany byl niegdysiejszych przez Markiza Denia. Ze wzgorza rozciaga się wspaniały widok na Denia i jej okolice. Wśród zabytków w mieście, polecamy 18-wieczny kościół Asunción, 17-wieczna stocznie Atarazanas, klasztor i kościół San Antonio z 18. wieku,oraz klasycystyczny Ratusz. Poza miastem możemy polecic Sany Joan tak zwana pustelnie podboju, Santa Paula i Santa Lucia z czasow wieku 14 i 15, a także Torre del Gerro z 17-wieku, wzniesiona na urwisko obok przylądka San Antonio.