Północna Costa Blanca

Costa blanca północ

Góry, doliny i plaże

Od Denii na północy do samego Alicante na południu przed oczami rozpościerają się malownicze pejzaże: majestatyczne góry i doliny, pomarańczowe zagajniki i zielone sosny, a za nimi –  czarujące załamania linii brzegowej.

Od zarania dziejów stoją tu domy oraz wygodne wille, którymi usiane jest całe wybrzeże. Przypominają drogocenne kamienie porozrzucane tu i ówdzie niedbałą, lecz natchnioną ręką.  Jeśli wspomnieć dodatkowo o tym, że prawa dotyczące ochrony zasobów przyrody na przedgórzach przestrzegane są niezwykle skrupulatnie, zrozumieją Państwo, dlaczego nieruchomości w tym regionie są najcenniejsza i czym jest to podyktowane.

Północne Wybrzeże Costa Blanca obsługiwane jest przez dwa lotniska: na północy –  w Walencji, oraz na południu –  w Alicante. Do dwóch powyższych miejscowości bardzo łatwo można dostać się autostradą A7, łączącą największe miasta nadbrzeżne leżące od granicy francuskiej do znajdującej się na południu Hiszpanii – Malagi.

Benidorm to jeden z największych ośrodków turystycznych na wybrzeżu Costa Blanca - to miasto, które nigdy nie śpi i nieustannie tętni życiem.

W mieście zameldowanych jest prawie 70 tys. mieszkańców. Z uwagi na duży ruch turystyczny rzeczywistą liczbę mieszkańców szacuje się na ponad 100 tys. Jeszcze w 1960 roku Benidorm był małą wsią rybacką. Dzisiaj to miejscowość turystyczna z wieloma wieżowcami i hotelami, popularne miejsce spędzenia wakacji. Benidorm zajmuje obecnie pierwsze miejsce na świecie pod względem ilości drapaczy chmur w przeliczeniu na mieszkańca. Z ponad 345 wysokościowcami liczącymi ponad 12 pięter, należy do najgęściej zabudowanych miast świata. Od kiedy Francisco Ronda w 1893 roku otworzył pierwsze kąpielisko Casa de baños na plaży Levante, Benidorm odwiedziło już ponad 85 mln turystów.

Benidorm oferuje nieograniczone możliwości. Od spacerów po promenadzie przez kąpiele w morzu, uprawianie sportów wodnych, aż do wycieczek statkiem na wyspę Benidorm. Legenda głosi, że wyspa jest kawałkiem skały z pobliskiej Góry Campana, odciętym mieczem przez dzielnego Rolanda podczas wyprawy Karola Wielkiego.

Niewątpliwie plaże są jednym z największych atutów Benidormu. Miasto to posiada pięć kilometrów wybrzeża, piaszczystych plaż i zacisznych zatoczek, gdzie można skorzystać z orzeźwiającej kąpieli, a także uprawiać sporty wodne, jak nurkowanie, narty wodne, windsurfing, żeglarstwo, itp.

Rozpościerająca się na północ od portu plaża Levante jest jedną z najpiękniejszych w mieście. Położona jest w centrum miasta i stanowi dwukilometrowe pasmo o charakterystycznych złotych piaskach. Te symboliczne piaski są rozdzielone deptakiem, pełnym tarasów i restauracji, miejscem, które wyjątkowo ożywa nocą.

Nieruchomości na północy Costa Blanca

Poniżej przedstawiamy Państwu najatrakcyjniejsze, według nas, obiekty położone na północy Costa Blanca. Pragną Państwo zawęzić kryteria wyszukiwania prosimy skorzystać z naszej wyszukiwarki która znajduje się na samej górze strony i tam wybrać miejscowość z regionu Costa Blanca Północ która Państwa interesuje.