El Campello

El Campello jest niewielka wioska na wzgórzu z widokiem rozposcierajacym sie na 23 km długości perłowe i zlociste plaze na północ od Alicante. Oferuje wczasy w harmonii z naturą, ze wspaniałym klimatem, pomiędzy plaża a górami, w otoczeniu pełnym spokoju i ciszy.

Posiada doskonałe połączenia drogowe i kolejowe.

Jeżeli chcesz korzystać z plaży z dala od zgielku, to El Campello jest doskonałą alternatywą, gdyż nie jest jeszcze skomercjalizowana i nie ma tu efektu masowej turystyki. Mimo tego wszystkie obiekty turystyczne są w zasięgu ręki.

Paseo del Mar, promenada nieco ponad 3 kilometrowej długości pozwala na uroczy wieczorny spacer w słońcu, a w ciągu dnia, mozesz korzystać z plaż i morza. Istnieje tu ogromny wybór rdzennych hiszpański restauracji i barów, serwujących pyszne posiłki i napoje. Na koncu zatoki znajduje sie przystan El Campello, ktora oferuje w codziennej sprzedazy żywe swiezo zlowione ryby oraz wykwintne restauracje.

Okoliczne wioski i wzgorza są spektakularne i zaledwie pol godziny jazdy od wybrzeża. Sceneria jest niemal jak z bajki, górskie wioski usiane tu i tam, wszystkie z historia ktora moga dumnie opowiadać. A widok z wysokiej twierdzy górskiej, fortecy Guadalest jest oszalamiajacy i mówi się, że można zobaczyć stad w pogodny dzien wyspe Ibiza.