Benijofar

Benijofar to bardzo ładne miasteczko posiadajace sporo nowo-powstalych pubow i restauracji wyrastają one ostatnio jak grzyby po deszczu i zaledwie w odleglosci kilkunastow metrow od siebie mozemy smakowac kuchni: indyjskiej, chińskiej, hiszpańskiej, sporo rowniez jest tak zwanych fast food-ow.

W 1957 roku większość miasta została zniszczona a wielu mieszkańców zginęło, gdy rzeka Segura wystapila z brzegow. Na szczescie historia ta juz sie nie powtorzy, ponieważ rzeka ma wzmocnione waly, oraz śluzy do kontroli przepływu.

Benijofar, położony blisko Rojales, jest jednym z najmniejszych dzielnic miejskich w regionie, obszarem obejmuje 4,4 kilometrów kwadratowych.

Jej arabska nazwa, ‘yauhar’ w wolnym tlumaczeniu syn perłowy, odnosi sie albo do arabskiego imienia ‘Yauhar’ lub do topograficznego miejsca o kształcie perły. Jej los zawsze był związany z rzeka Segura, która była źródłem zarówno szczęścia i nieszczęścia. Rolnictwo jest głównym obszarem działalności gospodarczej, zwłaszcza uprawa warzyw i owoców, które są wysyłane codziennie na lokalne bazary w miastach i wsiach w prowincji Alicante.