Benidorm

Benidorm oferuje nieograniczone możliwości. Od spacerów po promenadzie przez kąpiele w morzu, uprawianie sportów wodnych, aż do wycieczek statkiem na wyspę Benidorm. Legenda głosi, że wyspa jest kawałkiem skały z pobliskiej Góry Campana, odcięta mieczem przez dzielnego Rolanda podczas wyprawy Karola Wielkiego.

Benidorm to jeden z największych ośrodków turystycznych na wybrzeżu Costa Blanca. Mamy tu piaszczyste, drobnoziarniste plaże, krystaliczna woda i doskonały klimat. Benidorm słynie z doskonalej infrastruktury i wysokiej jakości usług.

Niewątpliwie, plaże są jednym z największych atutów Benidormu. Pięć kilometrów wybrzeża, piaszczystych plaż i zacisznych zatoczek, gdzie można skorzystać z orzeźwiającej kąpieli, a także uprawiać sporty wodne, jak nurkowanie, narty wodne, windsurfing, żeglarstwo, itp.

Położona na północ od portu, plaża Levante jest jednym z najpiękniejszych w mieście. Położona w centrum miasta, dwu kilometrowa o charakterystycznych złotych piaskach. Te symboliczne piaski są rozdzielone deptakiem, pełnym tarasów i restauracji, który wyjątkowo ożywa nocą.

Na południu regionu, znajdziemy plaże Poniente rozciągająca się przez trzy kilometry w pięknej scenerii. Podobnie jak na plaży Levante, również znajduje się tu długa, łatwo dostępna i tętniąca życiem promenada.

Plaże Ti Ximo i La Almadrava znajdują się na północnym krańcu Benidorm, gdzie wybrzeże staje się skaliste i niedostępne. Zostały usunięte z ośrodków miejskich, a ich ukryte zatoczki pozwalają na odpoczynek w zaciszu od zgiełku miasta oraz pozwala cieszyć się nurkowaniem we wspaniałym, skalistym dnie.

Historyczne centrum Benidorm znajduje się na cypelku, pomiędzy dwoma głównymi plażami Levante i Poniente. To ono jest kolebką miasta, prymitywnej wioski rybackiej, z charakterystycznym kościołem San Jaime. Zbudowany został w XVIII wieku, a jego niebieskawy kolor kopuły góruje wśród złożonej sieci uliczek i alejek starego centrum. Zabytkowa część miasta jest otoczona szerokimi alejami i uliczkami handlowymi, które tworzą bardziej nowoczesny Benidorm. Miasto, nastawione na branże turystyczna, oferuje mnóstwo usług, hotelarsko - restauracyjnych.

Owoce morza i dania z ryżu są podstawą lokalnej gastronomii. Paella jest jednym z symbolicznych potraw, podobnie jak, grillowane, gotowane, smażone bądź duszone owoce morza. Czosnek i oliwa z oliwek są głównymi składnikami ali-sos Oli, która towarzyszy wielu potrawom.

Benidorm jest bardzo świątecznym miastem. Lokalne święta ku czci Matki Boskiej Sufragio i Jakuba Apostoła, święto zaczyna się w drugą niedzielę listopada, i oferuje zróżnicowany program, np. spektakle teatralne i pokaz sztucznych ogni. Kilka dni później, w zabytkowej dzielnicy miasta odbywa się festiwal Festa de la.

Dla rodzin z dziećmi szczególnie polecamy parki tematyczne oraz kompleksy z atrakcjami wodnymi.

Znajduje się tu słynna "Terra Mitica", "Terra Natura" oraz "Aqualandia"