Alicante

Stare miasto jest z dala od sklepów El Cortes Ingles, rusztowań oraz dźwigów i tutaj to znajdziemy dowód bogatej i różnorodnej historii co teraz jest domostwem ponad 300 000 ludzi.

Miasto posiada starożytne skarby sięgające czasów prehistorycznych. Muzeum archeologiczne dumnie wystawia tu artefakty z trzeciego tysiąclecia przed nasza era. Alicante przyciąga fanów historii swoimi opowieściami o dawny czasach gdy znajdowało się pod wpływami imperium Rzymskiego, długo przed staniem się hiszpańskim miasteczkiem w późnych latach XV wieku.

Najbardziej zdumiewającym dziełem sztuki architektonicznej starego Alicante jest imponująca Castillo de Santa Barbara. Jedna z największych średniowiecznych fortec w Europie, usadowiona na 166 metrowej gorze Benacantil. Zbudowana z niezwykle ukolorowanego kamienia, wygląda jakby forteca była niezwykle wyrzeźbiona w skale lub jak gigantyczny piaskowy zamek. Praktycznie każdy może się dostać tam, korzystając z windy od alei Joyellanas.

Więcej historii o Alicante znajdziemy w najstarszym kościele, pod wezwaniem Najświętszej Mari Panny, zbudowanym na ruinach głównego meczetu Maurów z poprzednich rządów. Wybudowany w stylu gotyckim Iglesia sięga XIV wieku i obecnie wymaga renowacji.

Jeśli nadal jesteś chętny do głębszego zaznajomienia się z przeszłością Alicante, polecamy ruiny zamku Swietego Ferdinanda, oraz arene, która jest jedna z najstarszych nadal w użyciu w Hiszpanii.

Port Alicante jest przeciwieństwem do bloków mieszkalnych i zakurzonego stare miasto. To tu, gdzie turyści gromadzą się w poszukiwaniu oczywistych rozrywek. Jest tu czyściutko i panuje ład i porządek,spotkamy tu rzędy lśniących jachtów i łodzi unoszących się nad lazurową wodą. Możemy tu przespacerować się wzdłuż alejek, odpocząć w kawiarni, czy bawiąc się całą noc w klubach i barach. Przed czy należy ostrzec: tu należy uważać na kieszonkowców w tym popularnym miejscum turystycznym.

Z portu w Alicante kursuje prom na wyspę Tabarca, gdzie ruch samochodowy jest zabroniony. Można tu skosztować tradycyjnej kuchni rybackiej. XVIII wieczne ufortyfikowane miasto kiedyś było schronieniem dla piratów.

Najlepsza plaża w okolicy jest San Juan - 10 minut jazdy autobusem od centrum Alicante. Znajdziesz tu 5 km plaż pokrytych biełym piaskiem i mnóstwo kawiarni, barów i hoteli.

Alicante jest na tyle małe, ze można swobodnie je obejść pieszo w jeden dzień.