Alfaz del Pi

Alfaz del Pi znajduje się w regionie Alicante na Costa Blanca. Historia miasta sięga wieków starożytnych gdzie od wieków była grodziskiem używanym w celu ochrony przed piratami, którzy napadali na ta część wybrzeża Hiszpanii. Jego obecna nazwa pochodzi od Maurów. Maurowie przeznaczyli ten lad pod uprawę owoców i migdałów a głównym przemysłem było górnictwo metali.

Alfaz del Pi położony zaledwie 50 km na północ od lotniska Alicante i 130 km od Walencji.

Spoglądając z przepiękną, wysłanej palmami promenady dostrzegamy krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego wraz z charakterystycznym kościołkiem z niebieska kopula.

Populacja Alfaz del Pi wynosi około 14.000 mieszkańców, ale tysiące Brytyjczyków, Niemców, Holendrów i Norwegów przybywa tutaj w okresie letnim. Wielu z nich, zakochuje się i zostaje na stałe.

Alfaz del Pi poza tym że jest ważnym ośrodkiem turystycznym na Costa Blanca, posiada duże znaczenie kulturowe. Znajdujemy tu centrum sportowe, centrum odnowy biologicznej i centrum kultury. Centrum Kultury obejmuje studia radiowe i telewizyjne, sale koncertowe i jest miejscem festiwalu filmowego w lipcu, oraz dużego festiwalu jazzowego w październiku. Odbywają się tu regularne koncerty muzyki klasycznej i sztuki.

W najbliższej okolicy Alfaz del Pi wiele da się zobaczyć i zrobić. Znajdujemy tu tereny o znaczeniu historycznym i doskonałe centra handlowe oraz piękny pagórkowaty teren śródlądowy.

Stare miasto Alfaz del Pi jest w odległości około 2 km od wybrzeża i ma zupełnie inny smak niż przy plaży w Albir. Warto odwiedzić kościół San Jose oraz upewnić się że się nie przegapi zakosztowania lokalnych potraw jak: pebrere ofega (faszerowane papryki) lub farcida koki (pizza).

Alfaz del Pi ma jedno pole golfowe.

Jeśli szukasz ‘dzikich nocy’ to Alfaz del Pi Ci tego nie zaoferuje. Jest jednak wiele rzeczy które się dzieją w godzinach wieczornych w sezonie letnim ... muzyka na żywo, koncerty i festiwale wszystko to w bardziej spokojny sposób niż na sąsiednim Benidormie który jest tylko 10 minut jazdy stad.

Castillo del Conde de Alfaz to niezwykłe miejsce gdzie wystawiany jest średniowieczny show walk rycerskich i jazdy konnej. Zamek znajduje się w pobliżu Alfaz del Pi na drodze do Benidorm. Miej na uwadze, że w średniowieczną kolacje je się palcami. Umyj ręce przed wyjazdem!