Costa Calida

Costa calida

Im dłużej zwiedzasz region Costa Calida... tym bardziej chcesz go poznać

Przebywanie w południowo-wschodniej Hiszpanii od dawna było rozkoszą dla przyjezdnych. Niefrasobliwy styl życia, piękne plaże, bogata kuchnia, fascynująca historia, górskie krajobrazy, ogrom atrakcji, wspaniałe wina.... –  a wszystko to przy utrzymującej się przez większość roku wspaniałej pogodzie.

Pomimo wszystkich atrybutów wakacyjnej miejscowości, w tym bliskości wybrzeża Costa Blanca, Costa Calida w tajemniczy sposób była przez dłuższy czas pomijana przez większość cudzoziemców. Dzięki temu region ten aż do dzisiaj zachował swój dziewiczy charakter. Mieszkanie tutaj daje szanse na poznanie prawdziwego smaku Hiszpanii. Decydując się na nie, mają Państwo gwarancję skosztowania wspaniałego jedzenia, nauczenia się języka, zwiedzenia górskich wiosek oraz relaksowania się, unosząc się w największych i być może najbardziej wysublimowanych lagunach ze słoną wodą w Europie.

Poznaj niesamowite fakty o Costa Calida!

Lokalizacja i dojazd: Costa Calida leży pomiędzy Andaluzją i Walencją na południowo- wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Za sprawą lotniska San Javier jest doskonale połączona z resztą kontynentalnej Europy. Na lotnisku można skorzystać z oferty szeregu tanich przewoźników.

Pogoda: Przyroda obdarzyła Costa Calidę niezwykłym atutem – Słońce tutaj wyraźnie króluje nad chmurami. Każdego roku przez około 2800 godzin panuje tu słoneczna pogoda (w Polsce liczba słonecznych dni jest dwukrotnie mniejsza). Ponadto Costa Calida otrzymuje około połowę opadów, jakie przypadają na Polskę.

Atrakcje: Costę Calidę wyróżnia ogromna przeszłość historyczna –  co widać w jej licznych miastach oraz wioskach. Otaczające ją obszary peryferiów przepełnione są winiarniami, historycznymi reliktami datowanymi na okres epoki brązu. Tutaj królują również imponujące, aczkolwiek niedoceniane jeszcze plaże. Wokół wielu z nich kuszą możliwości korzystania z niezliczonych sportów wodnych (żeglarstwa, pływania, nurkowania, windsurfingu, nart wodnych, parasailingu, itd.). Góry w głębi Costa Calida zachęcają do uprawiania trekingu, pieszych wycieczek, spływów kajakowych, wędkowania, jazdy na rowerze, a nawet wspinaczki.

Wyżywienie: Wybrzeże oferuje mieszkańcom soczyste owoce morza połączone ze świeżymi warzywami z dolin, tworząc w ten sposób menu, do którego pragnie się co chwile wracać. Uwielbiają Państwo dobrze i zdrowo zjeść? To raj dla Waszego podniebienia!

Dziesięć najciekawszych atrakcji Costa Calida:

  • Zaczerpnięcie świeżego powietrza na wzgórzu Castillo de San Juan de Aquilas podczas zachwycania się widokiem na przepiękne morze i urokliwą okolicę,
  • Piesze wędrówki przez Sierra Espuna,
  • Zwiedzanie czternastowiecznej katedry Santa Maria w Murcji,
  • Odwiedzenie rezerwatu przyrody Calblanque w Playa Larga,
  • Uczestnictwo w obchodach Semana Santa w Lorca,
  • Nurkowanie w okolicy Mazarron,
  • Gra w golfa na jednym z wielu mistrzowskich pól golfowych w Costa Calida,
  • Zagłębianie się w dziedzictwo rzymiańskie i kartagińskie pozostawione w Cartagena,
  • Doświadczenie religijnej i fizycznej wielkości Caravaca de la Cruz,
  • Wsłuchiwanie się podczas windusfingu w szumiącą powierzchnię krystalicznie czystej wody Mar Menor.