Nieruchomości w Hiszpanii – zakup pod wynajem

Czy opłaca się kupić nieruchomość w Hiszpanii a następnie wynająć ją? Czy znajdą się krótko- lub długoterminowi lokatorzy?

Jak podaje Instituto de Estudios Turisticos, instytut działający przy Ministerstwie Przemysłu, Energii i Turystyki Hiszpanii, w pierwszej połowie 2012 roku kraj odwiedziło 25,1 mln turystów. W samym tylko czerwcu do Hiszpanii przyjechało ponad 6 mln turystów. Te potężne liczby pokazują jasno – Hiszpania przyciąga rzesze osób, które pragną poznać jej wyjątkowe walory. Według obecnych trendów w turystyce, coraz więcej osób rezygnuje z pokoi hotelowych na rzecz kwater prywatnych lub wynajmu całych mieszkań, w których przez kilka dni może zamieszkać rodzina lub grupa znajomych osób. Na tej podstawie można uznać, że grupa potencjalnych odbiorców – turystów poszukujących mieszkania na wynajem – może być znaczna. Wschodnie, śródziemnomorskie wybrzeże posiada wybitne walory decydujące o tym, że to właśnie regiony Costa Blanca lub Murcia są chętnie wybierane na wakacyjny wypoczynek. Atutem jest to, że do Hiszpanii ściągają ludzie z całego świata. Część z nich pragnie podczas pobytu czuć się jak w domu.

Istnieje możliwość, by w zakupionym domu w Hiszpanii głównie samemu spędzać wakacje, a decydować się na wynajem w okresach dłuższej nieobecności. W tym czasie można zlecić administrowanie nieruchomością firmie zewnętrznej, która zadba o pobieranie kaucji oraz sprawy bieżące związane z obecnością lokatorów. Współpracując z MASA International, mogą Państwo powierzyć NAM czynności administracyjne. Zadbamy o Państwa hiszpański dom w czasie Państwa pobytu w Polsce i pomożemy w znalezieniu lokatorów. Dlatego przy zakupie nieruchomości na Costa Blanca spokojnie można brać pod uwagę możliwość wynajmu.

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.