Nieruchomości w Hiszpanii – zakup pod wynajem

Czy opłaca się kupić nieruchomość w Hiszpanii a następnie wynająć ją? Czy znajdą się krótko- lub długoterminowi lokatorzy?

Jak podaje Instituto de Estudios Turisticos, instytut działający przy Ministerstwie Przemysłu, Energii i Turystyki Hiszpanii, w pierwszej połowie 2012 roku kraj odwiedziło 25,1 mln turystów. W samym tylko czerwcu do Hiszpanii przyjechało ponad 6 mln turystów. Te potężne liczby pokazują jasno – Hiszpania przyciąga rzesze osób, które pragną poznać jej wyjątkowe walory. Według obecnych trendów w turystyce, coraz więcej osób rezygnuje z pokoi hotelowych na rzecz kwater prywatnych lub wynajmu całych mieszkań, w których przez kilka dni może zamieszkać rodzina lub grupa znajomych osób. Na tej podstawie można uznać, że grupa potencjalnych odbiorców – turystów poszukujących mieszkania na wynajem – może być znaczna. Wschodnie, śródziemnomorskie wybrzeże posiada wybitne walory decydujące o tym, że to właśnie regiony Costa Blanca lub Murcia są chętnie wybierane na wakacyjny wypoczynek. Atutem jest to, że do Hiszpanii ściągają ludzie z całego świata. Część z nich pragnie podczas pobytu czuć się jak w domu.

Istnieje możliwość, by w zakupionym domu w Hiszpanii głównie samemu spędzać wakacje, a decydować się na wynajem w okresach dłuższej nieobecności. W tym czasie można zlecić administrowanie nieruchomością firmie zewnętrznej, która zadba o pobieranie kaucji oraz sprawy bieżące związane z obecnością lokatorów. Współpracując z MASA International, mogą Państwo powierzyć NAM czynności administracyjne. Zadbamy o Państwa hiszpański dom w czasie Państwa pobytu w Polsce i pomożemy w znalezieniu lokatorów. Dlatego przy zakupie nieruchomości na Costa Blanca spokojnie można brać pod uwagę możliwość wynajmu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Wyszukiwarka nieruchomości:

Znajdź nieruchomość w...

Sypialni

Cena

Rodzaj nieruchomości

Inne

Łazienek

Rodzaj

Search by property name, area or development below:

MASA International zwycięzcą „Best Estate Agency in Spain”

Podczas gali International Property Awards, najbardziej prestiżowej ceremonii wręczenia nagród dla branży nieruchomości na świecie. MASA International została nagrodzona mianem najlepszej Agencji Nieruchomości w Hiszpanii.

Czytaj więcej na naszym blogu »

Zapisz się do naszego bezpłatnego
NEWSLETTERA

Chcesz być na bieżąco z nowościami MASA?

Jeżeli TAK, zapisz się do naszego newslettera a będziesz powiadamiany o nowościach w naszej ofercie oraz ciekawych wydarzeniach z regionu Costa Blanca.

1